Galerija

Kontaktai

Savanoriu pr. 178-309, Vilnius LT-03154

2 GW apribojimo komerciniams saulės parkams problemos sprendimas egzistuoja?

Daliai komercinių saulės parkų plėtotojų prašant panaikinti 2 GW galios ribą, energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Vyriausybei artimiausiomis savaitėmis bus pateiktas nutarimas, pagal kurį galios plėtotojams bus išduodamos toliau, tačiau su tam tikrais apribojimais.

„Vyriausybės nutarimas jau yra parengtas, šiuo metu jis atiduodamas derinti. Jame yra aiškiai, įstatymo nustatyta tvarka, nustatoma, kas yra daroma toliau, kai pasiekiama 2 GW riba“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė D. Kreivys.

„Jame bus pasakyta, kad tinklo operatorius galės toliau išduoti galias pagal sąlygas, kurios užtikrins tinklo saugumą ir stabilumą“, – teigė ministras.

Jo teigimu, nutarime bus išdėstyta, kiek iš visos saulės parkų pajėgumams Lietuvoje apskaičiuotos leistinos galios bus skiriama konkrečioms gaminančių vartotojų grupėms.

Maksimali saulės jėgainių galia, kurią galima prijungti prie tinklo, anot ministro, siekia apie 4,4 GW. Iš jų 2,4 GW skiriami gaminantiems vartotojams – gyventojams, kurie jau įsirengė ar dar ketina įsirengti saulės jėgainę ar nutolusio parko dalį, verslui, savivaldybių įstaigoms ir viešosioms įstaigoms bei energetinėms bendrijoms.

„Nutarime norime sudėlioti, kiek kokiai grupei iš gaminančių vartotojų (…) galių paskirstoma“– kalbėjo ministras.

„Ribojimai bus taikomi tiems saulės gamintojams, kurie statysis virš ribos. Kokie dydžio ribojimai bus, parodys ateitis. Jei statysis nedaug, ribojimų bus mažai. Pavyzdžiui, jei vartojimas augs, ribojimų bus mažiau”

– žurnalistams sakė R. Masiulis.