Galerija

Kontaktai

Savanoriu pr. 178-309, Vilnius LT-03154

ATSAKYMAI

į dažniausiai užduodamus klausimus

D.U.K.

Šioje skiltyje pateikiame atsakymus į mums dažniausiai klientų užduodamus klausimus.

1.Kokios galios saulės elektrinę pasirinkti?

Tinkamos galios elektrinė garantuos efektyvų energijos generavimą. Vidutiniškai 1 kW pagamina 1000 kWh/metus. Jeigu Jūsų namų ūkis per metus suvartoja 8000 kWh, Jums reikalinga maždaug 8 kW galios elektrinė.

integrated to give a complete solutions package.

2.Kokie yra saulės elektrinių tipai?

Galimi yra šie saulės elektrinių tipai:

Antžeminė. Antžeminės elektrinės yra puikus sprendimas, kai pastato stogas yra netinkamas papildomoms konstrukcijoms montuoti. Ant žemės įrengtos saulės modulių konstrukcijos nealina žemės ir yra lengvai prižiūrimos.

Integruota į stogą. Galite rinktis saulės elektrinę, tarnaujančią vietoje įprastos stogo dangos. Tai saugus sprendimas, skirtas estetiškam stogo ploto išnaudojimui ir energijos generavimo efektyvumui garantuoti.

Ant stogo dangos. Ant šlaitinio stogo tvirtinamos saulės elektrinės yra populiariausias namų savininkų pasirinkimas. Saulės modulių išdėstymą pritaikysime Jūsų stogui, kad garantuotume maksimalų elektrinės našumą.

Ant plokščio stogo. Plokščias stogas taip pat puikiai tinka saulės elektrinei įrengti. Ant stogo sumontuosime konstrukcijas, kurios užtikrins optimalų saulės modulių pasvirimo kampą ir efektyvumą.

Fasadas. Į fasadą integruota saulės elektrinė yra šiuolaikiškas būdas generuoti atsinaujinančią energiją tuo pačiu apsaugant pastatą nuo lietaus, sniego ir vėjo poveikio. Saulės elektrinėmis dengto fasado ar kitų architektūrinių elementų nebereikės perdažyti ir kitaip prižiūrėti.

3.Koks stogas yra tinkamiausias saulės elektrinei?

Saulės elektrinę galima sumontuoti ir ant plokščio, ir ant šlaitinio tipo stogo.

Idealus šlaitinio stogo nuolydžio kampas yra 30-40 laipsnių, kryptis – pietūs. Net ir modulius pakreipus į rytų ar vakarų pusę, moduliai generuoja apie 75 proc. savo maksimalaus pajėgumo.

4.Ar įsirengęs saulės elektrinę turėsiu mokėti ESO?

Įsirengę saulės elektrinę, turėsite prijungti ją prie ESO administruojamų skirstomųjų tinklų. Prisijungę turėsite pasirinkti vieną iš ESO siūlomų mokėjimo planų.

5.Kaip veikia dvipusės apskaitos sistema?

Saulės modulių pagamintą ir nesunaudotą perteklinę elektrą galima atiduoti pasaugoti į elektros tinklus. Kai saulės nėra arba jos mažiau (pvz. žiemą), iš elektros tinklų „atsiimama“ sukaupta energija, o esant jos trūkumui perkama iš tinklo operatoriaus. Už į tinklus atiduotą saugoti elektrą mokėsite pvz.: 5,2 centus už kilovatvalandę (vietoje įprastai mokamų 15 centų už 1 kWh). Per visus metus galima visiškai išlyginti pagamintos ir perkamos elektros santykį ir taip elektros išlaidas sumažinti bent 3 kartus.

Dvipusės apskaitos metai skaičiuojami nuo balandžio 1 iki kovo 31 dienos. Šiuo laikotarpiu galima sukaupti ir išnaudoti pasaugoti paliktą elektros energiją.

6.Ar galiu gauti paramą saulės elektrinei?

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) keletą kartų per metus skelbia kvietimus paramai gauti. Naujausią informaciją apie paramas galite sekti APVA puslapyje.

7.Per kiek laiko atsipirks mano saulės elektrinė?

Įsirengus su APVA parama, saulės elektrinė atsipirks vos per 3-4 metus, skaičiuojant su 30 ct/kW elektros įkainiu. Įsirengus be valstybės paramos, investicija gyventojams atsipirks per 4-5 metus. Atsipirkimas priklauso nuo saulės elektrinės įrangos, stogo tipo, pasvirimo kampo bei elektros suvartojimo sąnaudų. Kuo didesnis Jūsų elektros energijos poreikis, tuo greičiau atsiperka saulės elektrinė.

8.Noriu įsigyti saulės elektrinę, bet nesu namo savininkas. Ką daryti?

Net ir neturintys namo stogo ar žemės Lietuvos gyventojai gali tapti nutolusios elektrinės savininkais. 

Nutolusiai elektrinei taip pat galite gauti paramą. Paramą inicijuoja APVA – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra. 

9.Kokių gamintojų įrangą galiu įsigyti?

Savo partneriais renkamės pasaulinės rinkos lyderius. Siūlome aukščiausios klasės gamintojų, kurie patenka į Bloomber Tier1 sąrašo pirmąjį dešimtuką, saulės modulius.

Taip pat siūlome aukščiausios kokybės Įtampos keitiklius (inverterius) – optimizuotą „SolarEdge“ sistemą ir tradicinę „Sungrow“ sistemą.

Montavimo medžiagas, kurioms suteikiama nuo 10 iki 25 metų garantija, renkamės iš aliuminio ir kitų patikimų medžiagų. Šias medžiagas tiekia „Aerocompact“, „Profiness“ ir „Corab“ kurie jau du dešimtmečius gamina saulės elektrinių montavimo įrangą.

10.Kokios suteikiamos garantijos?

Suteikiame šias garantijas:

  • Moduliams suteikiama 12 metų produkto garantiją ir 25-ių metų 80,7% efektyvumo garantiją;
  • Įtampos keitikliui (inverteriui) suteikiama 5-12 metų garantiją su galimybe pratęsti iki 20-25-ių metų;
  • Tvirtinimo konstrukcijai suteikiama 10-ies metų garantiją;
  • Ranga (5 metų rangos garantija, 10 metų užslėpto defekto garantija). Fotovoltika veikla yra apdrausta civilinės atsakomybės draudimu.

11.Kuo skiriasi polikristaliniai ir monokristaliniai moduliai?

Monokristaliniai

Monokristaliniai silicio moduliai yra efektyviausias sprendimas turint ribotą stogo plotą. Dėl gamybos proceso, kurio metu silicio tinklelis kuriamas po vieną kristalą ir sudaroma struktūra, kurioje elektronai juda laisviau, šie moduliai turi aukštesnį našumo koeficientą bei užima mažiau vietos.

Polikristaliniai

Polikristaliniai moduliai yra pigesni ir ne tokie efektyvūs kaip monokristaliniai moduliai. Gaminant šio tipo modulius silicio fragmentai sulydomi kartu ir iš jų formuojamas tinklelis. Dėl mažesnio polikristalinių modulių našumo reikalingas didesnis stogo plotos nei renkantis monokristalinius modulius.

12.Kuo skiriasi saulės moduliai nuo saulės baterijų ir kolektorių?

 

  1. Saulės moduliai, montuojami ant namo stogo.
  2. Modulių išdėstymui skirta konstrukcija, tvirtinama ant namo stogo.
  3. Optimizatoriai, tvirtinami, jei montuojama išmani saulės sistema.
  4. Inverteris, keičiantis nuolatinę (DC) elektros srovę į kintamą (AC).
  5. Elektros tinklai, į kuriuos nukeliauja sugeneruotas elektros perteklius.

Neradote atsakymo į savo klausimą? Susisiekite su mumis!

Fotovoltika komanda suteiks Jums NEMOKAMĄ konsultaciją ir atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.